Name Kahve Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0639
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu
Ambalaj Ölçüsü  33 x 18 x 8.5cm 
Ürünler   
- 'Selçuklu' motifli porselen tabak (1 adet) 
- Altın kulplu porselen fincan (1 adet) 
- Turkuaz toplu nostaljik metal kapak (1 adet) 
- Su bardağı (1 adet) 

 

Name Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Name Kahve Seti Okkalı Kahve Seti ile akraba bir üründür. Aynı sunum tekniği baz alınarak hazırlanmış bir settir. Her zamanki gibi temel mantığımız; kurumsal hediye arayışındaki firmalara farklı ve yeni bir kurumsal hediye alternatifi sunmaktır. Name’yi bu mantıkla tek kişilik bir set olarak tasarladık. Ama kahve fincanın yanına su bardağı ekledik. Kahve servisinde kahvenin yanında bir bardak su bulundurulması Türk kahve kültüründe yer alır. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır. Böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir. Hatta eski bir Osmanlı adabına göre; eve bir misafir geldiği zaman, misafir aç ise suyu, tok ise kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa ev sahibi bunu çok ince bir üslupla anlar, hemen sofrayı kurar ve misafirin karnını doyururdu. Ev sahibi misafirine en özel porselen kahve fincanı ile servis yapardı.  

Son dönemde kahve fincan ve tabaklarının üzerinde çalıştığımız en önemli dekorlama metodu ‘kumlama’ tekniğidir. Bu uygulama tamamen elle yapılır. Bu teknik ile porselen ve cam yüzeyler kum ile aşındırılır. Bu aşındırma ile yüzeyde istenilen motifler elde edilir. Kumlanan yüzeylerde 2 boyutlu bir derinlik oluşur. Bu uygulama, porselen yüzeyine yapılan geleneksel düz (boyut hisse vermeyen) desen uygulamalarından çok daha ‘klas’ bir görüntüye sahiptir. Motifler başta altın olmak üzere gümüş, bakır gibi değişik renklerle boyanarak harika görüntüler elde edilir.  

Name Kahve Seti’nin tabaklarında kumlama tekniğini kullandık. Birçok görsel sanatımızda kullanılan ve çok beğenilen Selçuklu motifini fincan tabaklarına uyguladık. Fakat seti benzerlerinden ayıran en büyük farklılık fincanda kullandığımız metal kapaktır. Esas işlevi kahvenin soğumasını engellemek olan bu kapak, ayrıca çok hoş bir estetik görüntü de vermektedir.  

Firmalar, hediye kutusuna çok önem verirler. Name Kahve Seti’nin hediye kutusuyla keyifli bir sunumu vardır. Bu kutu tamamen el yapımı kağıt sıvamalı karton kutudur. Kapağı mıknatıs kapaktır. Kahve setinin hediye kutusunun kapağına standart motif olarak, fincan tabaklarında kullandığımız Selçuklu motifini altın varak ile uyguluyoruz. Bu uygulama sete hoş bir uyum katıyor. Kapağın sol tarafında kalan boşluğa yine aynı varak sistemi ile firma logosunu basabiliriz. Bu uygulama kurumsal hediye amacına tam uyar. Böylece firmalar kendi kurumsal tanıtımlarını bu kurumsal hediye ile yapabilirler.  

Ayrıca fincan ve tabaklara kumlama yöntemiyle firma logosunu da işleyebiliyoruz. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Name Kahve Seti çok güzel bir alternatiftir. Benzer bir ürün olduğu için; Kazakistan Hava Yolları Air Astana için ürettiğimiz Okkalı Kahve Seti’ni Tasarım Atölyesi bölümünde görebilirsiniz. Bu sette hem fincanlara logo uyguladık hem de kutu kapağında altın varak ile firma logosu bastık.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd