Mecidiye Kahve Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0640
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu
Ambalaj Ölçüsü  34.5 x 30 x 8cm 
Ürünler   
- Özel ahşap tepsi (1 adet) 
- 'Osmanlı' motifli porselen tabak (1 adet) 
- Altın kulplu porselen fincan (1 adet) 
- Su bardağı (1 adet) 

 

Kahveden önce neden su içilir?

Serviste ağız tadının kahveye hazırlanması için bir bardak soğuk su bulundurulması kahve kültürünün içinde yer alır. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır; ki böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir. 

Bu vesile eski bir Osmanlı adabını hatırlamak yerinde olacaktır: Eve bir misafir geldiği zaman; misafir aç ise suyu, tok ise kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa ev sahibi bunu çok ince bir üslupla anlar, hemen sofrayı kurar ve misafirin karnını doyururdu. Ev sahibi misafirine en özel porselen kahve fincanı ile servis yapardı.

Mecidiye Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Mecidiye Kahve Seti tek kişilik bir kahve setidir. Seti tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara tek kişilik kahve setlerinde farklı bir öneri getirmekti. Setlerimizin genelinde tepsi seçeneği azdır. Hem bu eksikliği kısmen kapatmak hem de keyifli bir set çıkarmak için yaptığımız deneme üretimlerinin sonunda Mecidiye Kahve Seti çıktı.     

Firmalar, hediye kutusuna çok önem verirler. Mecidiye Kahve Setinin el yapımı hediye kutusuyla keyifli bir sunumu vardır. Kahve setinin hediye kutusunun kapağına altın varak firma logosunu basabildiğimiz için, kurumsal hediye amacına tam uyar. Böylece firmalar kendi kurumsal tanıtımlarını bu kurumsal hediye ile yapabilirler. Fincan ve tabağa kumlama yöntemiyle firma logosunu da işleyebiliyoruz. Ahşap tepsiye lazerle firma logosu yazabiliriz. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Mecidiye Kahve Seti çok güzel bir alternatiftir.

 

Kahvaltı terimi nereden gelmektedir?

İngilizlerdeki çay saati geleneği gibi, Türk kahvesinin içilmesi hususunda da bir zaman kavramı oluşmuştur. Genellikle sabah ve öğlen öğünleri arasında içilir. Türkçe günün ilk öğünü anlamına gelen ‘kahvaltı’ sözcüğü, kahve içimi öncesi (kahve altı) yenen şeyler demektir. Günlük hayatımızda Türk kahvesi; arkadaş sohbetlerine refakat eder, işlerin azaldığı saatlerde yorgunluğu alır, kız isteme meclislerinde vazgeçilmezdir, köpüksüz olması hoş karşılanmaz. Güzel bir hediye kutusuna konulmuş geleneksel bir kahve fincan seti her zaman en güzel geleneksel hediye seçeneklerinden biridir.

Öğütülen kahve çekirdeklerinin oksijenle temas halinde kalmasını azaltmak için kahve öğütücülerine gerek duyulur. Böylelikle kahvelerin lezzetini ve aromasını koruması sağlanır. Kahve genelde 204 oC ile 218 oC arasında kavrulur. Kavurma süresi genelde 10 ile 20 dakika arasındadır. Kahve çekirdekleri kavrulduktan sonra ve soğumaya başladığında çıkan buhar 700 farklı aromayı içerir.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd