İstanblue Kahve Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

 Ürün Kodu A0652
 Ambalaj Karton Hediye Kutusu 
 Ambalaj Ölçüsü  25 x 17 x 8cm
 Ürünler  
 - İstanbul 'mavili' porselen tabak (2 adet)
 - İstanbul 'martılı' ve altın kulplu porselen fincan (2 adet)  
 - Mavi nazar boncuk

 

 

İstanblue Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

İstanblue Kahve Setini tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara farklı bir öneri getirmekti. Özellikle İstanbul temalı hediyelik setler hep istenmiştir. Gerek biz İstanbul sevdalıları gerekse yabancı konuklar göze hoş gelen ve aynı zamanda kullanışlı İstanbul motifli tasarımlara büyük ilgi duyarlar. Kurumsal hediye arayışındaki firmalar, devamlı farklı ve yeni bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı bekledikleri için, bizler de devamlı araştırma halindeyizdir. İstanblue böyle bir özlemin sonucunda ortaya çıktı.

Firmalar, hediye kutusuna çok önem verirler. İstanblue Kahve Seti hediye kutusuyla keyifli bir sunuma sahip oldu. Kahve fincanlarında martılar sitilize edilmiştir. Martıların fincan üstü uygulaması tamamen elle yapılan kumlama tekniği ile gerçekleştirilmiştir. Dolayısıyla martılarda 3 boyutlu bir derinlik vardır. Bu uygulama, porselen yüzeyine yapılan geleneksel düz (boyut hisse vermeyen) uygulamalardan çok daha klastır. Kahve tabakları İstanbul'un mavisine atıf yapmaktadır. İstanblue Kahve Setinin (içi sünger korumalı) karton hediye kutusu vardır. Kahve setinin hediye kutusunun kapağına altın varak firma logosunu basabildiğimiz için, kurumsal hediye amacına tam uyar. Böylece firmalar kendi kurumsal tanıtımlarını bu kurumsal hediye ile yapabilirler. Ek bir bilgi olarak; fincan ve tabaklara kumlama yöntemiyle firma logosunu da işleyebiliyoruz. Bu uygulama firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, İstanblue Kahve Seti çok güzel bir alternatiftir.  

Aşağıdaki kısa video filmimizde tabakların kenar rimlerinin çekilmesini ve fincanların kulp ve ağız kenarlarının boyanma işlemini izleyebilirsiniz.  


Kahveden önce neden su içilir?

Kahve servisinde kahvenin yanında bir bardak su bulundurulması Türk kahve kültüründe yer alır. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır. Böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir.

Bu bilginin yanında; eski bir Osmanlı adabından da bahsetmemiz hoş olur. Eve bir misafir geldiği zaman; misafir aç ise suyu, tok ise kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa ev sahibi bunu çok ince bir üslupla anlar, hemen sofrayı kurar ve misafirin karnını doyururdu. Ev sahibi misafirine en özel porselen kahve fincanı ile servis yapardı.  

İyi yapılmış bir Türk kahvesinin üstü köpükle kaplı olur ve Türklerde en köpüklü fincan, misafire veya en yaşlı kişiye verilir. Kahvenin köpüklü olması için doğru boyutta bakır cezve seçilmesi gereklidir. Bu nedenle her Türk ailesinde 1 fincandan 4 fincan alabilecek boyuta kadar cezve takımları olur.

Kahvaltı terimi nereden gelmektedir?

İngilizlerdeki çay saati geleneği gibi, Türk kahvesinin içilmesi hususunda da bir zaman kavramı oluşmuştur. Genellikle sabah ve öğlen öğünleri arasında içilir. Türkçe günün ilk öğünü anlamına gelen ‘kahvaltı’ sözcüğü, kahve içimi öncesi (kahve altı) yenen şeyler demektir. Günlük hayatımızda Türk kahvesi; arkadaş sohbetlerine refakat eder, işlerin azaldığı saatlerde yorgunluğu alır, kız isteme meclislerinin vazgeçilmezidir, köpüksüz olması hoş karşılanmaz. Güzel bir hediye kutusuna konulmuş geleneksel bir kahve fincan seti her zaman en güzel geleneksel hediye seçeneklerinden biridir.  

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd

Tabakların kenarları ve fincanların kulp boyamaları tamamen elle yapılmaktadır...

Kahve setlerinin fincanlarında veya tabaklarında logo uygulaması hep arzu edilir. Kurumların misafirlerine kahve ikramlarında bir ciddiyet, bir zarafet göstergesidir. Bir de kurumun logosu porselen tabağa uygunsa, çok keyifli tasarımlar yakalayabiliyoruz. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi`nin logosunu kumlama metoduyla kahve tabağına uyguladık ve ortaya bu zarif fincan takımı çıktı...

SUB Üniversitesi için ürettiğimiz bu seti, İstanblue Kahve Seti’ni modifiye ederek oluşturduk. Hediye karton kutusunun hem üst kapağına hem de kapak içine varak baskı ile kurum logosu bastık.