Okkalı Kahve Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0635
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu 
Ambalaj Ölçüsü  33 x 18 x 8.5cm 
Ürünler   
- 'Selçuklu' motifli porselen tabak (2 adet) 
- Altın kulplu porselen fincan (2 adet) 
- Turkuaz toplu nostaljik metal kapak (2 adet) 

 

 

Okkalı Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Son dönemde kahve fincan ve tabaklarının üzerinde çalıştığımız en önemli dekorlama metodu ‘kumlama’ tekniğidir. Bu uygulama tamamen elle yapılır. Bu teknik ile porselen ve cam yüzeyler kum ile aşındırılır. Bu aşındırma ile yüzeyde istenilen motifler elde edilir. Kumlanan yüzeylerde 2 boyutlu bir derinlik oluşur. Bu uygulama, porselen yüzeyine yapılan geleneksel düz (boyut hisse vermeyen) desen uygulamalarından çok daha ‘klas’ bir görüntüye sahiptir. Motifler başta altın olmak üzere gümüş, bakır gibi değişik renklerle boyanarak harika görüntüler elde edilir.  

Okkalı Kahve Seti’nin tabaklarında kumlama tekniğini kullandık. Birçok görsel sanatımızda kullanılan ve çok beğenilen Selçuklu motifini fincan tabaklarına uyguladık. Fakat seti benzerlerinden ayıran en büyük farklılık fincanlarda kullandığımız metal kapaklardır. Esas işlevi kahvenin soğumasını engellemek olan bu kapaklar, ayrıca çok hoş bir estetik görüntü de vermektedirler. Zaten Okkalı Kahve Setini tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara farklı bir öneri getirmekti.  

Kurumsal hediye arayışındaki firmalar, devamlı farklı ve yeni bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı beklerler. Firmalar, hediye kutusuna çok önem verirler. Okkalı Kahve Seti'nin hediye kutusuyla keyifli bir sunumu vardır. Bu kutu tamamen el yapımı kağıt sıvamalı karton kutudur. Kahve setinin hediye kutusunun kapağına standart motif olarak, fincan tabaklarında kullandığımız Selçuklu motifini altın varak ile uyguluyoruz. Aynı motifin hem kapak hem de tabaklarda uygulanması sete hoş bir uyum katıyor. Kapağın sağ tarafında kalan boşluğa yine aynı varak sistemi ile firma logosunu basabiliriz. Bu uygulama kurumsal hediye amacına tam uyar. Böylece firmalar kendi kurumsal tanıtımlarını bu kurumsal hediye ile yapabilirler.  

Ayrıca fincan ve tabaklara kumlama yöntemiyle firma logosunu da işleyebiliyoruz. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Okkalı Kahve Seti çok güzel bir alternatiftir. Kazakistan Hava Yolları Air Astana için ürettiğimiz Okkalı Kahve Seti’ni Tasarım Atölyesi bölümünde görebilirsiniz. Bu sette hem fincanlara logo uyguladık hem de kutu kapağında altın varak ile firma logosu bastık.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd

Ak-Ra için ürettiğimiz bu seti, Okkalı Kahve Seti`ni modifiye ederek oluşturduk. Kurum logosunu kumlama metoduyla kahve tabağına uyguladık. Hediye karton kutu kapağına varak baskı ile kurum logosunu bastık… Ve ortaya bu zarif fincan takımı çıktı...