Selçuklu Kolonya Lokumluk Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A1203
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu
Ambalaj Ölçüsü  21.5 x 25 x 9cm 
Ürünler   
- Mandalina Kolonyası 
- Cam Lokumluk 

 

 

Selçuklu Kolonya Lokumluk Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Osmanlıca 'rahat ul-hulküm' yani boğaz rahatlatan kelimesinden türeyen ‘lokum’, yaklaşık 15.yy'dan beri Anadolu`da bilinmektedir. Lokum, 18.yy sonunda Muhittin Hacı Bekir tarafından sert şekerlerden sıkılarak elde edilmiştir. I.Abdülhamit'in yumuşak şekerleme isteği üzerine bir yarışma açılmış ve bu yarışmada da Muhittin Hacı Bekir birinci olmuştur. Bununla birlikte ister 18.yy ister 15.yy'da icat edilmiş olsun, lokumu seri olarak üreten, popülerleştiren ve Avrupa'ya tanıtan kişinin Ali Muhittin Hacı Bekir olduğu tartışmasızdır. Lokum Avrupa`da ise bir İngiliz gezgin aracılığıyla `Turkish Delight` adıyla 18. yüzyılda tanınmaya başlanmıştır. Lokum Türk kültürünün vazgeçilmez tatlarından biridir. Lokumu hem Türkler hem de yabancılar çok severler. Dolayısıyla her zaman için aranan popüler bir hediye olmuştur. Lokum o kadar anahtar bir hediyedir ki, herkese her zaman hediye edilebilir. Kurumsal hediye olarak lokum çok makbul bir hediyedir. Ve en önemlisi; lokumu alan kişi muhakkak mutlu olur.    

 

Selçuklu Kolonya Lokumluk Seti'ni tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara 'özel' bir öneri getirmekti. Kurumsal hediye arayışındaki firmalar, devamlı farklı bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı isterler. Hediye kutusuna çok önem verirler. Selçuklu Kolonya Lokumluk Seti'nin karton hediye kutusuyla keyifli bir sunumu olduğu için, kurumsal hediye amacına tam uyar. Firmalar kurumsal tanıtımlarını yapabilirler. Selçuklu Kolonya Lokumluk Seti'nin kutusunun üzerine varak baskı ile firma logosunu basabiliriz. Cam kolonya şişesinin üzerine ve cam lokumluğun üzerine kumlama tekniği ile logo uygulaması yapabiliriz. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor.

Setin üretim aşaması oldukça zahmetli bir süreçtir. Setin içeriğinde 'mandalina kolonyası' kullanıyoruz. Cam şişe önce boş olarak kumlama atölyemize gönderilir, dekorlanır ve sonra kolonya dolumu için tekrar farklı birime gider. Kolonya dolumu yapıldıktan sonra mağazaya gelir ve setteki yerini alır. Setteki cam lokumluk çok güzel bir kahve yanı lokumluğudur. Kahve sunumlarında zevkle kullanılabilir. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Selçuklu Kolonya Lokumluk Seti çok güzel bir alternatiftir.

Selçuklu Kolonya Lokumluk Seti'nin kutusuna Evvel İstanbul Konut Projesi için harika bir uygulama yaptık. Bu seti Tasarım Atölyesi bölümümüzde inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki videoda 'Bostik' için yapılan farklı tasarımı izleyebilirsiniz.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd

Selçuklu Kolonya Lokumluk Seti`nin orjinal kutu rengi beyazdır. `Bostik` ürününü siyah renkli kutuda istediğini söyleyince biz de kağıt rengini değiştirdik. Hediye kutusunun kapağına altın varak firma logo uygulaması yaptık. `Bostik` ayrıca sete lokum eklemek istediğini belirtti. Böylece set çok daha `zengin` oldu...