Dersaadet Kolonya Lokumluk Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

 Ürün Kodu  A1202
 Ambalaj  Karton Hediye Kutusu 
 Ambalaj Ölçüsü  21.5 x 25 x 9cm 
 Ürünler  
 - Mandalina Kolonyası
 - Cam Lokumluk 
 

Dersaadet Kolonya Lokumluk Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Osmanlıca 'rahat ul-hulküm' yani boğaz rahatlatan kelimesinden türeyen ‘lokum’, yaklaşık 15.yüzyıldan beri Anadolu`da tüketilmektedir. Lokum, özellikle 17.yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu sınırları içinde yaygınlaşmıştır. Türk kültürünün vazgeçilmez tatlarından biridir. Lokumu hem Türkler hem de yabancılar çok severler. Dolayısıyla her zaman için aranan popüler bir hediye olmuştur. Lokum o kadar anahtar bir hediyedir ki, herkese her zaman hediye edilebilir. Kurumsal hediye olarak lokum çok makbul bir hediyedir. Ve en önemlisi; lokumu alan kişi muhakkak mutlu olur.

İstanbul temalı hediye setleri daima yerli ve yabancılar için çekici birer hediye olmuştur. Dersaadet İstanbul'un adlarından biridir. Dersaadet Kolonya Lokumluk Setini tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara farklı bir öneri getirmekti. Kurumsal hediye arayışındaki firmalar, devamlı farklı bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı isterler. Hediye kutusuna çok önem verirler. Dersaadet Kolonya Lokumluk setinin karton hediye kutusuyla keyifli bir sunumu olduğu için, kurumsal hediye amacına tam uyar. Firmalar kurumsal tanıtımlarını yapabilirler. Dersaadet Kolonya Lokumluk setinin kutusunun üzerine varak baskı ile firma logosunu basabiliriz. Cam kolonya şişesinin üzerine ve cam lokumluğun üzerine kumlama tekniği ile logo uygulaması yapabiliriz. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor.

Setin üretim aşaması oldukça zahmetli bir süreçtir. Setin içeriğinde 'mandalina kolonyası' kullanıyoruz. Cam şişe önce boş olarak kumlama atölyemize gönderilir, dekorlanır ve sonra kolonya dolumu için tekrar farklı birime gider. Kolonya dolumu yapıldıktan sonra mağazaya gelir ve setteki yerini alır. Setteki cam lokumluk çok güzel bir kahve yanı lokumluğudur. Kahve sunumlarında zevkle kullanılabilir. Kurumsal hediye, etkinlik hediyesi, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Dersaadet Kolonya Lokumluk Seti çok güzel bir alternatiftir.

Dersaadet, Selçuklu Kolonya Lokumluk Seti ile çok benzer bir üründür. Selçuklu’nun kutusuna Evvel İstanbul Konut Projesi için harika bir uygulama yaptık. Bu seti Tasarım Atölyesi bölümümüzde inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videoda Schattdecor için yaptığımız çok çok özel bir uygulamayı izleyebilirsiniz:

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd

Schattdecor kuruluşunun 10.yılı münasebetiyle tasarladığı logo, Dersaadet’in tasarımı ile muhteşem bir uyum sergiledi. Lokumluğu kendi standart tasarımında aynen bıraktık. Ama 10.yıl logosunu ve Schattdecor’un gurur vesilesi olan üretim tesislerini şişenin üzerine yine kumlama metodu ile uyguladık. Yeni kolonya şişemizin yüzeyi geniş olduğu için bize çok güzel bir alan sağladı. Kutunun kapağındaki logoyu ve İstanbul silüeitini her zaman çok hoş duran altın varak uygulaması ile yaptık. Ve ortaya çok çok keyifli bir set çıktı. Nice 10 yıllara sevgili Schattdecor…