Bekar Kahve Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0623 
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu 
Ambalaj Ölçüsü  16 x 16 x 12cm 
Ürünler   
- Kahve Fincanı ve Tabağı (1 adet) 
- Özel Fincan Servis Altlığı (1 adet) 
- Bakır Cezve (1 adet) 
- Türk Kahvesi (6gr x 4 adet)  

 

 

Bekar Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Bekar Kahve Seti tek kişilik kahve setidir. Tek kişilik kahve seti… Kulağa hiç de hoş gelmediğinin farkındayız. Tek başına içmek için kahve seti mi olurmuş? sorusu hiç de yabana atılacak bir soru değildir. Hatta ticari olarak beyhude bir ürün olarak bile düşünülebilir. Bizim kültürümüzde kahve içmek muhabbete vesiledir. Zira kahve, dost sohbetlerinin yarenidir. Bu sebeple setler hep en az 2 kişiliktir. Peki ama tek kişilik bu konsept nereden çıktı?  

Açıkçası fikir babası biz değiliz. Böyle bir set tasarlamak aklımızdan da geçmemişti. Ta ki Rusya’dan gelecek bir grup bizi bu seti tasarlamaya zorlayana kadar… Grubun organizasyon sorumlusu, İstanbul gezisi sırasında katılımcılarına Türk kültürüyle özdeşleşmiş bir ürün olarak geleneksel kahve seti hediye etmeyi düşünmüş. Ama bütçeleri 2 kişilik sete yetmiyordu. Biz de başka ürünlere yönlendirdik. Fakat onlar kahve setinde ısrar ettiler. Bütçeye uygunluk açısından da tek kişilik set yapabilir miyiz? diye sordular. Prensip olarak evet ama teknik olarak doğru değil dedik.  

Sonuçta 300 kişilik gruba 'tek kişilik' bir set hazırladık. Setin kullanılabilirliği açısından kahve fincanına ek olarak; bakır cezvesini, tek içimlik kahvesini, keyifli sunum için tabağın altında servis edilen kumaş kaplı simidini hazırladık. Böylece seti alan kişi, evine döndüğünde gerçekten kahve yapıp içebilecekti.  

Firmalar hediye kutusuna çok önem verirler. Bekar Kahve Setinin hediye kutusuyla keyifli bir sunumu vardır. Setin kutusu el yapımı karton kutudur. Kahve setinin hediye kutusunun kapağına altın varak firma logosunu basabildiğimiz için, kurumsal hediye amacına tam uyar. Böylece firmalar kendi kurumsal tanıtımlarını bu kurumsal hediye ile yapabilirler. Fincan ve tabaklara transfer baskı yöntemiyle firma logosunu da işleyebiliyoruz. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Bekar Kahve Seti çok güzel bir alternatiftir.

Türk kahvesi, UNESCO tarafından 'insanlık mirası' olarak kabul edildi. 2013 yılında yapılan bir toplantıda Türk kahvesinin kültürel önemi ve özel hazırlama yöntemi nedeniyle bu unvana layık görüldü.

Kahve tarihteki dondurulan ilk yiyecektir. 2.Dünya Savaşı sırasında yiyecekleri korumak için buzhanelerde besin maddeleri saklanmaya başlanmıştır. İlk dondurulan yiyecek ise kahvedir.

Türk Kahvesinin Faydaları:
- Ağrı kesicilerin etkisini arttırır.
- Meme kanseri riskini azaltır. 
- Kahve girişkenliği arttırır.
- Siroz hastalığı riskini yarı yarıya düşürür.
- Kemikleri güçlendirir, ancak yaşlıların fazla tüketmesi sakıncalı.
- Tip2 diyabeti ve parkinson hastalığından korur.
- Selülit gibi cilt sorunlarına karşı etkilidir.
- Yüksek tansiyonu önler.
- Bağırsakları düzenler.
- Kolesterolü düşürür.
- Nefesi açar.

Bir de 40 yıllık hatırı vardır...

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd