Keyif Kahve Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0625 
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu 
Ambalaj Ölçüsü  34 x 21 x 10cm 
Ürünler   
- Kahve Fincanı ve Tabağı (2adet) 
- Özel Fincan Servis Altlığı (2adet) 
- Bakır Cezve (1adet) 
- Türk Kahvesi (6gr x 4adet)  

 

 

Türk Kahvesi nasıl pişirilir?

Keyif veren bir Türk kahvesi yapabilmek için doğru ekipmanlara sahip olunmalıdır:

· Ağzı geniş ve sapı uzun bakır cezve
· Porselen kahve fincanları
· İnce (toz gibi) çekilmiş Türk Kahvesi
· Uygun su: Suyun fazla sert ya da yumuşak olması kahvenin tadını olumsuz etkiler.  

Türk kahvesi genelde 4 farklı şekilde hazırlanmaktadır. Kahve pişirilmeden önce içecek kişiye kahvesini nasıl içtiği mutlaka sorulmalıdır.
· Sade kahveye şeker konmaz.
· Az şekerli kahve 1 çay kaşığı şeker,
· Orta şekerli kahve 2 çay kaşığı şeker,
· Çok şekerli kahveye 3 çay kaşığı şeker kullanılarak yapılır.   

 

Cezvenin içerisine her fincan kahve için; bir fincan su, 2 çay kaşığı kahve (5-6gr) ve şeker koyun. İyice karıştırın, cezveyi kısık ateşe yerleştirin ve yavaşça kaynama derecesine getirin. Kahve ne kadar kısık ateşte pişerse o kadar lezzeti artar. Kaynamaya başlayınca üstte oluşan köpüğü fincanlara dağıtın, yeniden kaynatın ve kalanı fincanlara dağıtın. Kahve, servis yapılırken kendine özgü porselen Türk kahvesi fincanında servis edilir.  

  

Keyif Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Keyif Kahve Setini tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara farklı bir öneri getirmekti. Kurumsal hediye arayışındaki firmalar, devamlı farklı bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı isterler. Hediye kutusuna çok önem verirler. Keyif Kahve Seti; hem bakır cezve hem kulpları simli altın boya ile boyalı porselen kahve fincanı ve tabağı hem bir fincan miktarı kullanıma hazır Türk kahvesi hem de Türkçe İngilizce açıklamalı bilgi föyü içermektedir. Böylece geleneksel bir kahve setinin tüm ekipmanını içermektedir. Fincan tabaklarının altında servis edilmek üzere; keyifli bir sunum için kumaş kaplı servis simitleri bulunmaktadır. Keyif Kahve Seti'nin el yapımı karton hediye kutusuyla hoş bir görünümü olduğu için, kurumsal hediye amacına tam uyar. Ürünler hediye kutusunun içindeki süngerde kendi yuvalarının içine konulmaktadır. Böylece lojistikte tam koruma sağlanır.

Firmalar, dağıtacakları hediye setlerinin kutu kapaklarına kendi logolarının basılma fikrinden hoşlanırlar. Bu uygulamanın kendilerine kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlayacağını bilirler.  Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Keyif Kahve Seti çok güzel bir alternatiftir.

Sabah içilen kahve;
- Uyanmaya ve odaklanmaya yardımcı olur.
- Zihni açar ve enerji vererek zindelik sağlar.
- Sindirime yardımcı olur.
- Bağırsakların çalışmasını düzenler.
- Yaşlandıkça bile düşünme kabiliyetlerinin daha iyi olmasını sağlar.
- Antioksidandır ve cilde iyi gelir.
- Ağrı kesicinin etkisini destekleyicidir.
- Ruh sağlığına iyi gelir.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd