Değirmenli Kahveci Kahve Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu A0654
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu 
Ambalaj Ölçüsü 33.5 x 23.5 x 8.5cm 
Ürünler
 - Kahve değirmeni (1 adet)
 - Çekirdek kahve
 - Bakır cezve (1 adet)
 - Kenarı altın boya ile boyalı porselen tabak (2 adet)
 - Altın kulplu porselen fincan (2 adet)  

 


Değirmenli Kahveci Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Değirmenli Kahveci Kahve Setini tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara farklı bir öneri getirmekti. Kurumsal hediye arayışındaki firmalar, devamlı farklı bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı isterler. Farklı ne olabilir? diye düşündüğümüzde, bugüne kadar kahve değirmenini hiçbir setimizde kullanmadığımızı fark ettik. Öğütülen kahve çekirdeklerinin oksijenle temas halinde kalmasını azaltmak için kahve öğütücülerine gerek duyulur. Böylelikle kahvelerin lezzetini ve aromasını koruması sağlanır. Bir ‘kahvecinin’ kahve değirmeninin olmaması düşünülemezdi. Biz de hemen komple bir ‘kahveci seti’ tasarlamaya başladık. İçinde kahve yapımına dair her şey olmalıydı: Çekirdek kahve, kahve değirmeni, bakır cezve ve 2 kişilik kahve fincan ve tabağı… Değirmenli Kahveci Kahve Seti bu içeriğiyle geleneksel bir kahve setinin tüm ekipmanını içermektedir.

Bir ürünün hediye kutusuna, ürünün sunumuna çok önem veririz. Değirmenli Kahveci Kahve Setinin el yapımı karton hediye kutusuyla keyifli bir sunumu olduğu için, kurumsal hediye amacına tam uyar. Firmalar kurumsal tanıtımlarını yapabilirler. Kahve setinin hediye kutusunun kapağına altın varak firma logosunu basabiliyoruz. Bu uygulama firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Değirmenli Kahveci Kahve Seti çok güzel bir alternatiftir.

Türk Kahvesi nasıl pişirilir?

Keyif veren bir Türk kahvesi yapabilmek için doğru ekipmanlara sahip olunmalıdır:
· Ağzı geniş ve sapı uzun bakır cezve
· Porselen kahve fincanları
· İnce (toz gibi) çekilmiş Türk Kahvesi
· Uygun su: Suyun fazla sert ya da yumuşak olması kahvenin tadını olumsuz etkiler.   

Türk kahvesi genelde 4 farklı şekilde hazırlanmaktadır. Kahve pişirilmeden önce içecek kişiye kahvesini nasıl içtiği mutlaka sorulmalıdır.
· Sade kahveye şeker konmaz.
· Az şekerli kahve 1 çay kaşığı şeker,
· Orta şekerli kahve 2 çay kaşığı şeker,·
· Çok şekerli kahveye 3 çay kaşığı şeker kullanılarak yapılır.    

Cezvenin içerisine her fincan kahve için; bir fincan su, 2 çay kaşığı kahve (5-6gr) ve şeker koyun. İyice karıştırın, cezveyi kısık ateşe yerleştirin ve yavaşça kaynama derecesine getirin. Kahve ne kadar kısık ateşte pişerse o kadar lezzeti artar. Kaynamaya başlayınca üstte oluşan köpüğü fincanlara dağıtın, yeniden kaynatın ve kalanı fincanlara dağıtın. Kahve, servis yapılırken kendine özgü porselen Türk kahvesi fincanında servis edilir.  İyi yapılmış bir Türk kahvesinin üstü köpükle kaplı olur ve Türklerde en köpüklü fincan, misafire veya en yaşlı kişiye verilir. Kahvenin köpüklü olması için doğru boyutta bakır cezve seçilmesi gereklidir. Bu nedenle her Türk ailesinde 1 fincandan 4 fincan alabilecek boyuta kadar cezve takımları olur.

Kahve genelde 204 oC ile 218 oC arasında kavrulur. Kavurma süresi genelde 10 ile 20 dakika arasındadır. Koyu kavrulmuş kahve çekirdekleri orta kavrulmuşlara oranla daha az kafein içerir. Kahve çekirdekleri kavrulduktan sonra ve soğumaya başladığında çıkan buhar 700 farklı aromayı içerir. Kahve kokusuyla ilgili birçok araştırma yapılmıştır. Kahve koklamak, yorgun bir günün ardından yorgunluğu hafifletebiliyor. Kahve dikkat artırıcı aynı zamanda da çok güçlü bir antioksidandır. İçinde E ve B grubu vitaminleri barındırır. 

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi için ürettiğimiz bu kahve setini, Değirmenli Kahveci Kahve Seti’nin tabaklarını modifiye ederek oluşturduk. Hediye karton kutusunun hem üst kapağına hem de kapak içine varak baskı ile kurum logosu bastık.

Kahve setlerinin fincanlarında veya tabaklarında logo uygulaması hep arzu edilir. Kurumların misafirlerine kahve ikramlarında bir ciddiyet, bir zarafet göstergesidir. Bir de kurumun logosu porselen tabağa uygunsa, çok keyifli tasarımlar yakalayabiliyoruz. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi`nin logosunu kumlama metoduyla kahve tabağına uyguladık ve ortaya bu zarif fincan takımı çıktı...


Benzer uygulamayı Askeri Fabrika ve Tersane İşletme A.Ş. için de yaptık.