Turkuaz Cezveli Kahve Fincan Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0669
Ambalaj  Hediye Karton Kutusu
Ambalaj Ölçüsü  33.5 x 23.5 x 8.5cm 
Ürünler   
- 'Turkuaz' renkli, kenarı altın boyalı porselen tabak (2 adet)
- Altın kulplu porselen fincan (2 adet)  
- Bakır Cezve ( 1 adet)
- Türk Kahvesi (100gr) 

 

Turkuaz Cezveli Kahve Fincan Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Klasik bir kahve setinde hangi ürünler olmalı? diyerek mini bir anket yapsak 3 ürün öne çıkar.
1) Porselen fincan ve tabak
2) İçilecek kahve
3) Pişirecek bakır cezve
Bu ürünler oldu mu keyifler fevkalade yerinde… Peki, bizim milli renklerimizden olan turkuazı bir de porselen tabakta uyguladık mı nasıl olur? İşte o zaman çok özel sete sahip oluruz…

Turkuaz Cezveli Kahve Fincan Seti ihtiyaçlara cevap veren zengin bir set oldu. Porselen fincanların kuplarını altın boya ile boyadık. Dudak paylarına altın boya ile rim çektik. Sette kullandığımız el yapımı hediye kutusu da bir o kadar hoş oldu. Ürünler sünger içinde korumalı muhafaza ediliyor. Her türlü kargo taşımacılığına (olabildiğince 😊) uygundur. (Bakır cezvenin içinde mangalda yapılan kül kahvesinin normalden çok daha farklı bir tada sahip olduğunu bu vesile hatırlatalım.) Kutunun üstündeki altın varak uygulanmış geleneksel motif sete hareket getiriyor. Ayrıca bu alana firma logosu basılabilir. Böylece firmalar kendi kurumsal tanıtımlarını bu kurumsal hediye ile yapabilirler. Fincana transfer baskı ve kumlama yöntemiyle firma logosunu da işleyebiliyoruz. Normalde bu tip logo uygulamalarını tabakta yapmayı daha tercih ederiz ama tabakta turkuaz renk olduğu için bu sefer fincan daha doğru bir seçenektir. Bu logo uygulamaları firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Turkuaz Cezveli Kahve Fincan Seti çok güzel bir alternatiftir.

Efsane o ki kafeinin nelere kadir olduğu ilk olarak kahve çekirdeklerini yiyen keçilerin bir anda ‘dans etmeye’ başlamasıyla ve Etiyopyalı çobanları bunu fark etmesiyle anlaşılmış. Kahve Etiyopya’dan Mısır’a ve oradan da Arap bölgesi üzerinden Anadolu’ya geçmiştir. Bu çekirdeğin adı ‘qahwah’ olarak biliniyordu. Anadolu’da ismi ‘kahve’ haline geldi. Osmanlı’dan Avrupa’ya bu isimle geçti. En son 1582 yılında Hollandaca ‘koffie’ kelimesinden türeyerek İngilizce sözlüğe ‘coffee’ şeklini aldı. 16. yüzyılda İstanbul’da eşinize yeterince kahve almamak bir boşanma sebebiydi.

Kahve genelde 204 oC ile 218 oC arasında kavrulur. Kavurma süresi 10 ile 20 dakika arasındadır. Kahve çekirdekleri kavrulduktan sonra ve soğumaya başladığında çıkan buhar 700 farklı aromayı içerir. Türk kahvesi fincanlarının şekli ve boyutu da önemlidir. Geleneksel olarak, fincanlar küçüktür ve altları yuvarlaktır. Fincanın üstündeki köpük, fincanın kenarında yoğunlaşır ve kahvenin tadını daha iyi hissetmenizi sağlar. Türk kahvesi, Batı Avrupa'da popüler hale gelmeden önce Osmanlı İmparatorluğu tarafından Avrupa'ya ihraç edildi. İlk olarak 16. yüzyılda İstanbul'daki kahvehanelerde sunuldu ve daha sonra Avrupa'nın farklı ülkelerine yayıldı.

Sabah içilen kahve;
- Uyanmaya ve odaklanmaya yardımcı olur.
- Zihni açar ve enerji vererek zindelik sağlar.
- Sindirime yardımcı olur.
- Bağırsakların çalışmasını düzenler.
- Yaşlandıkça bile düşünme kabiliyetlerinin daha iyi olmasını sağlar.
- Antioksidandır ve cilde iyi gelir.
- Ağrı kesicinin etkisini destekleyicidir.
- Ruh sağlığına iyi gelir.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd


Kahve fincanlarının yerleştirilmesine dair pratik bilgi 😊