İstanbul'un Kedileri Kahve Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0658
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu 
Ambalaj Ölçüsü 31 x 21.5 x 8cm  
Ürünler  
- Porselen tabak (2 adet) 
- Altın kulplu porselen fincan (2 adet) 
- Kedi objeli su bardağı (2 adet)  

 

İstanbul'un Kedileri Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir? 

Soruya soruyla cevap vermek pek alıştığımız bir tarz olmasa da, bizi bu sefer daha hızlı sonuca götüreceği kesin… İstanbul’un neleri meşhurdur? Bu sorunun birçok cevabı var. Bizce en ‘şirin’ cevaplardan biri ‘kedileri’dir. Dolayısıyla biz de kediyi ön plana çıkartarak bir İstanbul Kahve Seti tasarlamak istedik.

İstanbul temalı hediyelik setler hep istenmiştir. Gerek biz İstanbul sevdalıları gerekse yabancı konuklar göze hoş gelen ve aynı zamanda kullanışlı İstanbul motifli tasarımlara büyük ilgi duyarlar. İstanbul’un Kedileri bu sebeple doğru bir konsept oldu. Kedilerin farklı renklerini çalıştık; siyahı, beyazı, sarmanı… Kedileri bardağın içine (sağlığa hiçbir zararı olmayan) özel yapıştırıcı ile yapıştırdık. Böylece suyu içen kişiye ‘3 boyutlu’ görsel bir keyif vermeyi amaçladık. Bardakların ağızlarında altın süslemeli simli boya kullandık.

İstanbul'un Kedileri Kahve Seti’nin kendisi gibi çok estetik el yapımı karton hediye kutusu vardır. Kutu mıknatıs kapaklıdır. Kapağında altın varak ile basılan kedi motifleri vardır. Dolayısıyla kapak tasarımı set ile uyumludur. Kapağın boş kısımlarına firma logo uygulaması da yapılabilir. Bu alternatif birçok firmaya kendi kurumsal tanıtımlarını yapmak iyi bir fırsat sağlamaktadır. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, İstanbul'un Kedileri Kahve Seti çok prestijli bir seçenektir.

Kahveden önce neden su içilir?

Kahve servisinde kahvenin yanında bir bardak su bulundurulması Türk kahve kültüründe yer alır. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır. Böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir.

Bu bilginin yanında; eski bir Osmanlı adabından da bahsetmemiz hoş olur. Eve bir misafir geldiği zaman; misafir aç ise suyu, tok ise kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa ev sahibi bunu çok ince bir üslupla anlar, hemen sofrayı kurar ve misafirin karnını doyururdu. Ev sahibi misafirine en özel porselen kahve fincanı ile servis yapardı.

İyi yapılmış bir Türk kahvesinin üstü köpükle kaplı olur ve Türklerde en köpüklü fincan, misafire veya en yaşlı kişiye verilir. Kahvenin köpüklü olması için doğru boyutta bakır cezve seçilmesi gereklidir. Bu nedenle her Türk ailesinde 1 fincandan 4 fincan alabilecek boyuta kadar cezve takımları olur.

Türk kahvesi, UNESCO tarafından ‘insanlık mirası’ olarak kabul edildi. 2013 yılında yapılan bir toplantıda Türk kahvesinin kültürel önemi ve özel hazırlama yöntemi nedeniyle bu unvana layık görüldü.

Türk Kahvesinin Faydaları:
- Ağrı kesicilerin etkisini arttırır.
- Meme kanseri riskini azaltır. 
- Kahve girişkenliği arttırır.
- Siroz hastalığı riskini yarı yarıya düşürür.
- Kemikleri güçlendirir, ancak yaşlıların fazla tüketmesi sakıncalı.
- Tip2 diyabeti ve parkinson hastalığından korur.
- Selülit gibi cilt sorunlarına karşı etkilidir.
- Yüksek tansiyonu önler.
- Bağırsakları düzenler.
- Kolesterolü düşürür.
- Nefesi açar.

Bir de 40 yıllık hatırı vardır...

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd