Sedef Kakmalı Cezve Kahve Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0632 
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu
Ambalaj Ölçüsü  31 x 27.5 x 8.5cm 
Ürünler   
- Sedef kakmalı cezve 
- Bakır üzeri nikel kaplama 
- Fincan 
- Kadife kaplı servis simidi 
- Püskül 

 

 

Türk Kahvesi nasıl pişirilir? 

Keyif veren bir Türk kahvesi yapabilmek için doğru ekipmanlara sahip olunmalıdır:

· Ağzı geniş ve sapı uzun bakır cezve

· Porselen kahve fincanları

· İnce (toz gibi) çekilmiş Türk Kahvesi

· Uygun su: Suyun fazla sert ya da yumuşak olması kahvenin tadını olumsuz etkiler.  

 

Türk kahvesi genelde 4 farklı şekilde hazırlanmaktadır. Kahve pişirilmeden önce içecek kişiye kahvesini nasıl içtiği mutlaka sorulmalıdır. · Sade kahveye şeker konmaz.

· Az şekerli kahve 1 çay kaşığı şeker,

· Orta şekerli kahve 2 çay kaşığı şeker,

· Çok şekerli kahveye 3 çay kaşığı şeker kullanılarak yapılır.   

 

Cezvenin içerisine her fincan kahve için; bir fincan su, 2 çay kaşığı kahve (5-6gr) ve şeker koyun. İyice karıştırın, cezveyi kısık ateşe yerleştirin ve yavaşça kaynama derecesine getirin. Kahve ne kadar kısık ateşte pişerse o kadar lezzeti artar. Kaynamaya başlayınca üstte oluşan köpüğü fincanlara dağıtın, yeniden kaynatın ve kalanı fincanlara dağıtın. Kahve, servis yapılırken kendine özgü porselen Türk kahvesi fincanında servis edilir.  

 

Türk kahvesinin önemli bir hususiyeti de telvesidir. Dünyada ilk kez kahveyi telvesiyle ikram eden Türklerin bu yöntemi, kahve tadının alınabileceği, içinde en fazla kahve çekirdeği barındırarak pişirilen kahve biçimidir. Kahvenin üzerindeki köpük ise onun soğumasını ve kokusunun kaçmasını önleyen bir detaydır.     Kahveden önce neden su içilir? Kahve servisinde kahvenin yanında bir bardak su bulundurulması Türk kahve kültüründe yer alır. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır. Böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir.   

 

Kırmızı et yemeklerinin üzerine mutlaka kahve alınması kültürümüzde vardır. İyi yapılmış bir Türk kahvesinin üstü köpükle kaplı olur ve Türklerde en köpüklü fincan, misafire veya en yaşlı kişiye verilir. Kahvenin köpüklü olması için doğru boyutta bakır cezve seçilmesi gereklidir. Bu nedenle her Türk ailesinde 1 fincandan 4 fincan alabilecek boyuta kadar cezve takımları olur.  

 

Kahve servisinde Osmanlı adabı nasıldı?

Eve bir misafir geldiği zaman; misafir aç ise suyu, tok ise kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa ev sahibi bunu çok ince bir üslupla anlar, hemen sofrayı kurar ve misafirin karnını doyururdu. Ev sahibi misafirine en özel porselen kahve fincanı ile servis yapardı.  

 

Kahvaltı terimi nereden gelmektedir?

İngilizlerdeki çay saati geleneği gibi, Türk kahvesinin içilmesi hususunda da bir zaman kavramı oluşmuştur. Genellikle sabah ve öğlen öğünleri arasında içilir. Türkçe günün ilk öğünü anlamına gelen ‘kahvaltı’ sözcüğü, kahve içimi öncesi (kahve altı) yenen şeyler demektir. Günlük hayatımızda Türk kahvesi; arkadaş sohbetlerine refakat eder, işlerin azaldığı saatlerde yorgunluğu alır, kız isteme meclislerinde vazgeçilmezdir, köpüksüz olması hoş karşılanmaz. Güzel bir hediye kutusuna konulmuş geleneksel bir kahve fincan seti her zaman en güzel geleneksel hediye seçeneklerinden biridir.    

 

Sedef Kakmalı Cezve Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Sedef Kakmalı Cezve Kahve Seti'ni tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara farklı bir öneri getirmekti. Kurumsal hediye arayışındaki firmalar, devamlı farklı bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı isterler. Hediye kutusuna çok önem verirler. Sedef Kakmalı Cezve Kahve Seti; hem sedef kakmalı cezve, hem zarflı porselen kahve fincanı, hem de Türkçe İngilizce açıklamalı bilgi föyü içermektedir. Böylece geleneksel bir kahve setinin tüm ekipmanını içermektedir. Sedef Kakmalı Cezve Kahve Seti'nin el yapımı karton hediye kutusuyla keyifli bir sunumu olduğu için, kurumsal hediye amacına tam uyar. Kahve setinin hediye kutusunun kapağına altın varak firma logosunu basabiliyoruz. Böylece firmalar kendi kurumsal tanıtımlarını bu kurumsal hediye ile yapabilirler. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Sedef Kakmalı Cezve Kahve Seti çok güzel bir alternatiftir.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd