Sakızlım İkili Kahve ve Damla Sakızlı Macun Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0637
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu
Ambalaj Ölçüsü  33 x 26 x 8cm 
Ürünler   
- Özel motifli porselen tabak (2 adet) 
- Altın kulplu porselen fincan (2 adet) 
- Damla sakızlı macun (1 adet) 
- Porselen kaşık (2 adet) 
- Su bardağı (2 adet)  

 

(*)   Kutu kapağında, tabak ile aynı motif altın varak basılarak kullanılmıştır.
(**) Türk Kahvesi ile ilgili türkçe ve ingilizce bilgi föyü kutunun içindedir.

 

 

Damla Sakızlı Türk Kahvesi

Özellikle 2010 yıllardan itibaren oldukça popüler aromalı kahveler arasında yer almaktadır. Bunun temel nedeni turizm ile birlikte çok fazla kişinin Alaçatı’yı ziyaret etmesi ve bunun sonucunda bu tatla tanışmasıdır. Damla Sakızlı Türk Kahvesi, Türkler tarafından keşfedilen kahve hazırlama ve pişirme metoduna damla sakızının eklenmesi ile oluşmuştur. Özel bir tadı, köpüğü, kokusu, pişirilişi, özellikle de ikramıyla kendine özgü bir kimliği vardır.  

 

Hazırlanışa gelince; 1 parça damla sakızı (nohut büyüklüğünde) havanda iyice ezerek toz haline getirilir ve 100 gram çekilmiş kahveye katılarak iyice karıştırılır ve kavanozda saklanır. Biraz dinlendikten sonra bildiğimiz gibi Türk kahvesi pişirilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu şudur: Eğer sakızı çok küçük parçalara kadar bölerseniz ve adeta un haline getirirseniz, kahvenizde sadece aromasını hissedersiniz. Ancak sakızı o kadar küçük parçalara ayırmazsanız, kahvenizi içerken ağzınıza sakız parçaları gelecektir. Her ikisini de isteyenler vardır. Bazıları ağzına sakız parçaları gelmesini istemezken, bazıları da bundan çok büyük keyif almaktadır. Her halükarda Sakızlı Türk Kahvesi’ni sevmeyen yoktur.

 

Alaçatı tipi kahve sunumu

Porselen kaşığın ucu ile sakız macunu alınır ve su dolu bardağa konulur. Kahve servisi yapılırken, su bardağı bu şekilde verilir. Genel uygulamada; kahve öncesi su içilir ve sonra kaşık ucundaki macun yenilir. Bunu takiben damla sakızlı kahve içilir. Kişilerin zevk ve damak tadına göre bu sıralama değişmekle birlikte, sunumun zarifliği içen kişiye ayrı bir tat vermektedir. 

 

Kahveden önce neden su içilir?

Kahve servisinde kahvenin yanında bir bardak su bulundurulması Türk kahve kültüründe yer alır. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır. Böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir.   

 

Kırmızı et yemeklerinin üzerine mutlaka kahve alınması kültürümüzde vardır. İyi yapılmış bir Türk kahvesinin üstü köpükle kaplı olur ve Türklerde en köpüklü fincan, misafire veya en yaşlı kişiye verilir. Kahvenin köpüklü olması için doğru boyutta bakır cezve seçilmesi gereklidir. Bu nedenle her Türk ailesinde 1 fincandan 4 fincan alabilecek boyuta kadar cezve takımları olur.  

 

Sakızlım İkili Kahve ve Damla Sakızlı Macun Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Sakızlım İkili Kahve ve Damla Sakızlı Macun Seti'ni tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara farklı ve yenilikçi bir öneri getirmekti. Kurumsal hediye arayışındaki firmalar, devamlı farklı ve yeni bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı beklerler. Firmalar, hediye kutusuna çok önem verirler. Sakızlım İkili Kahve ve Damla Sakızlı Macun Seti'nin el yapımı karton hediye kutusuyla keyifli bir sunumu vardır. Setinin kutu kapağındaki motif ile fincan tabaklarında uygulağımız motif aynıdır. Bu da ürüne hoş bir uyum katmaktadır. Kahve setinin hediye kutu kapağının boş kısmına altın varak firma logosunu basabildiğimiz için, kurumsal hediye amacına tam uyar. Böylece firmalar kendi kurumsal tanıtımlarını bu kurumsal hediye ile yapabilirler. Fincan ve tabaklara kumlama yöntemiyle firma logosunu da işleyebiliyoruz. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Sakızlım İkili Kahve ve Damla Sakızlı Macun Seti çok güzel bir alternatiftir.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd