Sultan Hamam Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

 Ürün Kodu A0421 
 Ambalaj Özel Baskılı Karton Kutu
 Kapama Şekli Püsküllü Fes Kapak 
 Ambalaj (Çap x Yükseklik) 8.5 x 34cm 
 Ürünler  
 - Peştamal
 - Saf Zeytinyağı Sabunu 'Ottoman Hamam'
 - Kese

‘'... Sabunculuk Edremit’te öteden beri yaygındı. Ancak talk kullanılmayan Edremit sabuncu sanatının ünlenmesinde Sabitoğulları’ndan Müderriszade Hilmi Bey’in büyük rolü olmuştur. Hilmi Bey’in normal sabunların yanı sıra ürettiği kağıt sabunlar, 1910-12 yıllarında katıldığı uluslararası sergilerde Avrupalılarının da hayret ve takdirini kazanacaktı...’’
Prof.Dr.Artun ÜNSAL, Ölmez Ağacın Peşinde, YK Yayınları, 1999

 

Sultan Hamam Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Hamam, ‘yıkanma, arınma ve şifa bulmaya mahsus yer’ olarak tanımlanabilir. Türklerin yaşamında hamamlar sadece bir yıkanma yeri değil, daha da fazlası sağlık, sosyal ve kültürel etkinliklerin yaşandığı mekanlar olmuştur. Temizliğin yanı sıra, eğlence, doğum ve evlilikle ilgili pek çok sosyal olaya sahne olması açısından, Türk toplumsal yaşamında oldukça önemli bir yeri vardır. Kısaca, hamam dendiği zaman akla ilk olarak Osmanlı ve Türkler gelir.  

 

Temizlik kültürü bizim gelenek, görenek ve dini inanışımızda vazgeçilmez bir yer tuttuğu için, yıkanma, dolayısıyla hamam ile ilgili birçok çeşitli malzeme ihtiyacı doğmuştur. İşin başı sabundur. Sabun genel manada yağdan yapılır. Biz sabunu zeytinyağından üretiriz. Ve adına saf zeytinyağı sabunu deriz.  

 

Sultan Hamam Setini tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara farklı bir öneri getirmekti. Yerli ve yabancı insanların hediye olarak almaktan memnun olacakları geleneksel bir set üzerinde çalıştık. Özellikle yabancılar hamamı Türklerle özdeşleştirdikleri için, özel tasarlanmış hamam setlerine büyük teveccüh göstermektedirler. Kurumsal hediye arayışındaki firmalar, devamlı farklı ve yenilikçi bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı beklerler. Sultan Hamam Seti ürün tasarımıyla çok ilgi çekici, çok zevkli hediyelik bir settir. Karton kutusunun üzerinde geleneksel hamam ekipmanları hakkında bilgiler İngilizce olarak yazılmıştır. Kutu kapağı püsküllü fes kapaktır. Kutunun içinde peştamal, kese ve ay yıldız tasarımlı saf zeytinyağı sabunu bulunmaktadır. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara Sultan Hamam Seti pratik boyutları ile keyifli bir alternatiftir.

Sultan Hamam Seti’ni beğenen ve etkinliklerinde kullanmak isteyen bazı firmalar, ambalajı nasıl ‘özelleştirebileceğimizi’ sordular. Setin kutusunun tüm çevre alanı firmalara göre tasarlanabilir. Bu alanda firmalara özel reklam metinleri, organizasyon detayları, ürün tanıtımı, firma logosu… kısaca ne istenirse kullanılabilir. Bu tasarımı kağıda bastırıyoruz ve kutuyu bu kağıt ile kaplıyoruz. Novo Nordisk İlaç, Bahçeşehir Üniversitesi, Tez Tour için yaptığımız keyifli ürünleri Tasarım Atölyesi bölümümüzde inceleyebilirsiniz.      

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd