Konyalı Kahve Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0648 
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu
Ambalaj Ölçüsü  31 x 21.5 x 8cm 
Ürünler   
- Geleneksel 'Selçuklu' motifli porselen tabak (2 adet) 
- Altın kulplu porselen fincan (2 adet)  
- Özel dekorlanmış su bardağı (2 adet)  

 

Konyalı Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Konyalı Kahve Setini tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara farklı bir öneri getirmekti. Son dönemde Selçuklu motifleri teveccüh bulunca, biz de farklı bir yorum ile bir kahve seti tasarlamak istedik. Sürekli farklı ve yenilikçi bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı bekleyen kurumsal hediye arayışındaki firmalar için iyi bir seçenek oldu.  

Firmalar, hediye kutusuna çok önem verirler. Konyalı Kahve Setinin hediye kutusuyla keyifli bir sunumu vardır. Kahve setinin hediye kutusunun kapağında altın varak ile basılmış Selçuklu yıldızı bulunmaktadır. Bu yıldızın yanına firma logosunu basma imkânımız var. Böylece firmalar kendi kurumsal tanıtımlarını bu kurumsal hediye ile yapabilirler. Fincan kumlama yöntemiyle firma logosunu da işleyebiliyoruz. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Konyalı Kahve Seti çok güzel bir alternatiftir.  


Kahveden önce neden su içilir?

Kahve servisinde kahvenin yanında bir bardak su bulundurulması Türk kahve kültüründe yer alır. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır. Böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir. Bu bilginin yanında; eski bir Osmanlı adabından da bahsetmemiz hoş olur. Eve bir misafir geldiği zaman; misafir aç ise suyu, tok ise kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa ev sahibi bunu çok ince bir üslupla anlar, hemen sofrayı kurar ve misafirin karnını doyururdu. Ev sahibi misafirine en özel porselen kahve fincanı ile servis yapardı.  

İyi yapılmış bir Türk kahvesinin üstü köpükle kaplı olur ve Türklerde en köpüklü fincan, misafire veya en yaşlı kişiye verilir. Kahvenin köpüklü olması için doğru boyutta bakır cezve seçilmesi gereklidir. Bu nedenle her Türk ailesinde 1 fincandan 4 fincan alabilecek boyuta kadar cezve takımları olur.


Kahvaltı terimi nereden gelmektedir?

İngilizlerdeki çay saati geleneği gibi, Türk kahvesinin içilmesi hususunda da bir zaman kavramı oluşmuştur. Genellikle sabah ve öğlen öğünleri arasında içilir. Türkçe günün ilk öğünü anlamına gelen ‘kahvaltı’ sözcüğü, kahve içimi öncesi (kahve altı) yenen şeyler demektir. Günlük hayatımızda Türk kahvesi; arkadaş sohbetlerine refakat eder, işlerin azaldığı saatlerde yorgunluğu alır, kız isteme meclislerinin vazgeçilmezidir. Kahvenin köpüksüz olması hoş karşılanmaz. Güzel bir hediye kutusuna konulmuş geleneksel bir kahve fincan seti her zaman en güzel geleneksel hediye seçeneklerinden biridir.  

Kahve kokusuyla ilgili birçok araştırma yapılmıştır. Kahve koklamak, yorgun bir günün ardından yorgunluğu hafifletebiliyor. Kahve dikkat artırıcı aynı zamanda da çok güçlü bir antioksidandır. İçinde E ve B grubu vitaminleri barındırır. Güne kahve ile başlamak insanı gün boyu zinde tutar. Ortalama bir çikolatada barında 30 miligram kafein varken, bir fincan kahvede 100 ile 150 miligram civarında kafein bulunmaktadır.

Kahve Hakkında Değişik Bilgiler:
- Koyu kavrulmuş kahve çekirdekleri orta kavrulmuşlara oranla daha az kafein içerir.
- Kahve kokusu ‘en çok fark edilebilir 10 koku’ uluslararası listesindedir.
- Dünyada 100’den fazla kahve çekirdeği bulunur.
- Kahve genelde 204 oC ile 218 oC arasında kavrulur. Kavurma süresi 10 ile 20 dakika arasındadır. Kahve çekirdekleri kavrulduktan sonra ve soğumaya başladığında çıkan buhar 700 farklı aromayı içerir.
- 16. yüzyılda İstanbul’da eşinize yeterince kahve almamak bir boşanma sebebiydi.
- Kahve tarihteki dondurulan ilk yiyecektir. 2.Dünya Savaşı sırasında yiyecekleri korumak için buzhanelerde besin maddeleri saklanmaya başlanmıştır. İlk dondurulan yiyecek ise kahvedir.
- Bir kahve sever olan Beethoven, kahve hakkında o kadar ayrıntıcıydı ki, her kahve hazırlığında bir fincan kahvesi için 60 adet çekirdek kullanırdı.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd