Nazar Boncuk Üçgen

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0812 
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu
Büyük Kare Çerçeve Ölçüsü  20 x 20cm 
Büyük Kare Füzyon Cam Ölçüsü  10.5 x 10.5cm 
Küçük Kare Çerçeve Ölçüsü  14 x 14cm 
Küçük Kare Füzyon Cam Ölçüsü  6.7 x 6.7cm 
Ürün   
- Nazar Boncuk / El yapımı füzyon cam (Schott) 
- Cilalı Masif Çerçeve 


Çerçeveli Nazar Boncuk Üçgen kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Schott cam kullanarak hazırladığımız çerçeveli nazar boncuk setlerimizden 11 farklı tasarım yapmışız. Üretim tekniği, kullanılan hammadde, kalite, ambalajlama olarak tüm ürünler birbiri ile aynıdır. Aralarında tek fark yapılan tasarımlardır. Fil, balık, nal, yonca, güneş gibi farklı tasarımlarımızın yanında tekli, ikili, üçlü turkuaz gibi özgün çalışmalarımız da vardır. Kobalt, damla gibi klasik nazar boncuk ürünlerimiz de mevcuttur.  

Nazar boncuğunun hikayesi çok eskilere dayanıyor. Günümüzde üretilen nazar boncuklarına MÖ.1500’lü yıllarda rastlandığı belirtiliyor. Bazı akademisyenler farklı tasarımlardaki nazar boncuklarının MÖ.3300 yıllarda bulunduğunu söylüyorlar. Tarihler kesin olmasa da bilinen gerçek şu ki; 3 semavi dinde de bu inanış var. Hatta Budist ve Hindu toplumlarında da nazar boncuğu kullanılıyor. Genel olarak nazar boncukları göz şeklinde yapılır. Elle üretilmesi önemlidir. Boncukların ana rengi mavidir. Mavi rengin kötü gözlerden korunmak amacıyla emici özellikleri olduğuna inanılır. Ana renk maviye ek olarak mavi türevi renkler, sarı, beyaz renkli camlar da kullanılır.  

Nazar boncuğu her zaman ilgi çeken bir objedir. Hem yerli hem yabancı tüm insanların keyif aldıkları ürünlerdir. Önemli olan burada sunumdur. Eğer nazar boncukları gerçek el imalatıysa, kullanılan cam renkleri albenili ise, ambalajları ilgi çekici ise, ticari olarak başarılı ürün sayılırlar. Çerçeveli Nazar Boncuk serisini tasarlarken temel mantığımız (yukarıda belirtilen noktalar dikkate alınarak); kurumsal hediye arayışındaki firmalara farklı ve yeni bir kurumsal hediye alternatifi sunmaktı. Ürün hem duvara asılabilmeli, hem de masaüstünde durabilmeliydi. Bu ürünün en önemli özelliği, kendinden renkli Schott marka plaka camlardan füzyon tekniği üretilmesidir. Cam tasarımının üzerinde görülen her desen, her motif, her şekil tek tek elle kesilmiştir. Ürün tamamen el yapımıdır. Sonradan boyama cam kullanılmaz.    

Firmalar hediye kutusuna çok önem verirler. Çerçeveli nazar boncuklarının hediye kutusuyla keyifli bir sunumu vardır. Hediye kutusunun kapağına altın varak firma logosunu basabildiğimiz için, kurumsal hediye amacına tam uyar. Böylece firmalar kendi kurumsal tanıtımlarını bu kurumsal hediye ile yapabilirler. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, çerçeveli nazar boncuk setleri çok güzel bir alternatiftir.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd