Nazar Boncuk Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0801 
Ambalaj Şekli  Özel Baskılı Karton Kutu 
Kapama Şekli  Püsküllü Fes Kapak 
Çap x Yükselik  4 x 15cm 
Ürün  El yapımı cam nazar boncukları 
- Küp zar boncuk (1 adet) 
- Yuvarlak boncuklar (10 adet) 


Nazar boncuğunun hikayesi çok eskilere dayanıyor. Günümüzde üretilen nazar boncuklarına MÖ.1500’lü yıllarda rastlandığı belirtiliyor. Bazı akademisyenler farklı tasarımlardaki nazar boncuklarının MÖ.3300 yıllarda bulunduğunu söylüyorlar. Tarihler kesin olmasa da bilinen gerçek şu ki; 3 semavi dinde de bu inanış var. Hatta Budist ve Hindu toplumlarında da nazar boncuğu kullanılıyor.  

Genel olarak nazar boncukları göz şeklinde yapılır. Elle üretilmesi önemlidir. Boncukların ana rengi mavidir. Mavi rengin kötü gözlerden korunmak amacıyla emici özellikleri olduğuna inanılır. Ana renk maviye ek olarak mavi türevi renkler, sarı, beyaz renkli camlar da kullanılır.  

Bizim kültürümüzde de nazar konusu önemlidir. Bu amaçla kullanılan değişik tasarımda birçok nazar boncuk mevcuttur. Ama günümüzde nazar boncuk sektörü öylesine gelişmiştir ki, artık üretimin ciddi miktarı süs, moda ve hediyelik eşya amaçlı olmuştur.  

Nazar Boncuk Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Nazar boncuğu her zaman ilgi çeken bir objedir. Hem yerli hem yabancı tüm insanların keyif aldıkları ürünlerdir. Önemli olan burada sunumdur. Eğer nazar boncukları gerçek el imalatıysa, kullanılan cam renkleri albenili ise, ambalajları ilgi çekici ise, ticari olarak başarılı ürün sayılırlar. Nazar Boncuk Seti’ni tasarlarken temel mantığımız (yukarıda belirtilen noktalar dikkate alınarak); kurumsal hediye arayışındaki firmalara farklı ve yeni bir kurumsal hediye alternatifi sunmaktı. Hazırladığımız setin içine 10 farklı renkten oluşan bir nazar boncuk grubu koyduk. Bir de büyük boy zar tipi boncuk ile seti tamamladık. Rengarenk, insanın içini açan bir ürün oldu.

Firmalar hediye kutusuna çok önem verirler. Nazar Boncuk Seti’nin hediye kutusuyla keyifli bir sunumu vardır. Setin kutusu el yapımı karton kutudur. Kapağı püskül takılarak fes havası verilmiştir. Kutunun arka bölümünde İngilizce olarak nazar boncuğunun kısa hikayesi anlatıldığından, yabancı konuklar için de son da pratik bir hediye olmuştur.

Setin silindir kutusu ‘matbaa baskılı kuşe kağıt’ ile sıvanmıştır. Dolayısıyla bu tasarım üzerinde reklam amaçlı değişiklik yapmak mümkün değildir. Adetli projelerde firmaya özel tanıtım metinli kağıt bastırılıp silindir kutu sıvanabilir. Fakat küçük projelerde bu uygulama pahalı olacağı için ekonomik bir öneri sunabilmek gerekiyor. Bu tip ihtiyaçlarda firma logosunu, reklam/tanıtım metnini küçük bir kartoncuğa basarak kapaktaki püsküle özel aparatımız ile tutturuyoruz. Böylece firmalar kendi kurumsal tanıtımlarını bu kurumsal hediye ile yapabiliyorlar. Özellikle fuar, tanıtım gibi organizasyonlar için kurumsal hediye, etkinlik hediyesi arayışında olan firmalar için çok hoş ve uygun maliyetli bir alternatif sunmuş oluyoruz. Aşağıdaki videoda ‘Hilton’ ve ‘Swiss Otel’ için yapılan çalışmaları inceleyebilirsiniz…

Adetli projelerde kutunun sıvandığı kağıda istenilen tasarımın matbaa baskısı ile basılabileceğini belirtmiştik. Böylece tüm ambalaj proje doğrultusunda tasarlanır. Bunun son derece kibar bir uygulamasını Wilo Pompa'nın 20.yıl projesinde yaptık. Arzu ederseniz Tasarım Atölyesi bölümümüzde inceleyebilirsiniz...

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd