Baba Nakkaş Lokum Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu A1112 
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu
Kapak  Metal eskitme rölyef 
Kutu Ölçüsü  13 x 13 x 4cm 
Lokum Adedi  12 adet 
 

Baba Nakkaş Lokum Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Lokum Türk kültürünün vazgeçilmez tatlarından biridir. Lokumu hem Türkler hem de yabancılar çok severler. Dolayısıyla her zaman için aranan popüler bir hediye olmuştur. Lokum o kadar anahtar bir hediyedir ki, herkese her zaman hediye edilebilir. Kurumsal hediye olarak lokum çok makbul bir hediyedir. Ve en önemlisi; lokumu alan kişi muhakkak mutlu olur. Biz kendi lokum setlerimizde özellikle çifte kavrulmuş, Antep fıstıklı lokumlarımızı kullanıyoruz. Bu lokumları çikolata ile kaplıyoruz ve özel jelatine sarıyoruz. Bu lokumlar özellikle kahve ile çok güzel gider ve kahve yanı lokumluklar içinde sunulur. 

 

Baba Nakkaş Lokum Setini tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara farklı bir öneri getirmekti. Kurumsal hediye arayışındaki firmalar, devamlı farklı bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı isterler. Hediye kutusuna çok önem verirler. Baba Nakkaş lokum setinin karton hediye kutusuyla keyifli bir sunumu olduğu için, kurumsal hediye amacına tam uyar. Firmalar kurumsal tanıtımlarını yapabilirler. Lokum setinin hediye kutusunun kapağında metal Baba Nakkaş rölyefi bulunmaktadır. Set de ismini bu tasarımdan almaktadır. Arzu edilirse, lokum kutu kapağına varak baskı ile logo uygulaması yapabiliyoruz. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Baba Nakkaş Lokum Seti çok güzel bir alternatiftir.    

Kibar Enerji için tasarladığımız bayram hediye setinde Baba Nakkaş Lokum Seti'ni ve Akide Cam Lokumluk Seti'ni birlikte kullandık. Her 2 seti içine alacak keyifli bir kutu ürettik. Tamamen Kibar Enerji’ye özel olarak hazırlanan bu seti Tasarım Atölyesi bölümümüzde inceleyebilirsiniz.

Aynı şekilde TGS Yer Hizmetleri (Turkish Ground Services) için hazırladığımız büyük boy Baba Nakkaş Lokum Seti'ni Tasarım Atölyesi bölümümüzde görebilirsiniz.


Baba Nakkaş kimdir?

Asıl adı Muhammed bin Şeyh Bayezid'dir. Doğum ve ölüm tarihleri bilinmemektedir. 15-16. yüzyıl Osmanlı nakkaşıdır. Fatih Sultan Mehmet tarafından 1475 yılında nakkaş başı yapılmıştır. Evliya Çelebi'ye göre Özbek asıllıdır. Renkli nakış sanatını Diyar-ı Rum'da o ortaya çıkarmıştır. Döneminde sarayda yeni bir anlayışla yorumlanan rumi ve hatai üslubu ‘Baba Nakkaş üslubu’ olarak tanımlanmış. Fatih devri bezeme üslubu onun adıyla özdeşleştirilmiştir. Topkapı Sarayı'nın kapısıyla divanhanesinin nakışlarını kendisi yapmıştır. Adına Çatalca'ya yakın Baba Nakkaş Köyü vardır. Bu köyün hizmetinden dolayı Baba Nakkaş’a bir kısım topraklarının dirlik olarak verildiği bilinmektedir. Çatalca'nın en eski köylerindendir. İnceğiz ve Kalfaköy'de Osmanlı dönemindeki en eski yerlerindendir.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd

Bu videoda farklı firma logolarının altın varak uygulamalarını görüyorsunuz. Kutuyu büyütüp daha zengin bir hediyelik lokum seti de yapmak mümkün… Akay Travel`e 2 farklı boy çalıştık... Lokum olarak her zamanki çifte kavrulmuş, Antep fıstıklı lokumlarımızı kullanıyoruz. Bu lokumları çikolata ile kaplıyoruz ve özel jelatine sarıyoruz.