Efendi Cezveli Kahve Fincan Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0607
Ambalaj  Cilalı Ahşap Hediye Kutusu 
Ambalaj Ölçüsü  32 x 19 x 10cm 
Ürünler   
- Kenarı altın boyalı porselen tabak (2 adet)
- Altın kulplu porselen fincan (2 adet) 
- Bakır Cezve (1 adet)
- Türk Kahvesi (6gr x 4 adet)  

 

Efendi Cezveli Kahve Fincan Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Efendi Cezveli Kahve Fincan Setini tasarlamamızdaki temel amaç, kurumsal hediye arayan firmalara farklı bir öneri getirmekti. Kurumsal hediye arayışındaki firmalar, devamlı farklı bir kurumsal hediye alternatifi sunmamızı isterler. Hediye kutusuna çok önem verirler. Efendi Cezveli Kahve Fincan Seti; hem bakır cezve, hem porselen kahve fincanı, hem bir fincan miktarı kullanıma hazır Türk kahvesi, hem de Türkçe İngilizce açıklamalı bilgi föyü içermektedir. Böylece geleneksel bir kahve setinin tüm ekipmanını içinde toplamış olur. Efendi Cezveli Kahve Fincan Setinin cilalı ahşap hediye kutusuyla keyifli bir sunumu olduğu için, kurumsal hediye amacına tam uyar. Firmalar kurumsal tanıtımlarını yapabilirler. Kahve setinin hediye kutusunun kapağında Ortaköy kahvehanesinin gravür resmi bulunmaktadır. Arzu edilirse, ahşap kutu kapağına lazerle firma logosunu yazabiliyoruz. Bu uygulama da firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor.  Tasarım Atölyesi bölümümüze girerseniz, Fimaks için yaptığımız lazerli logo uygulamasını görebilirsiniz. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Efendi Cezveli Kahve Fincan Seti çok güzel bir alternatiftir.

Aşağıdaki video filmlerimizde kutuların
1) montajını
2) verniklenmesini ve
3) lazerle yazılmış logo uygulamasını izleyebilirsiniz.


Kahveden önce neden su içilir?

Kahve servisinde kahvenin yanında bir bardak su bulundurulması Türk kahve kültüründe yer alır. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır. Böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir.

Bu bilginin yanında; eski bir Osmanlı adabından da bahsetmemiz hoş olur. Eve bir misafir geldiği zaman; misafir aç ise suyu, tok ise kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa ev sahibi bunu çok ince bir üslupla anlar, hemen sofrayı kurar ve misafirin karnını doyururdu. Ev sahibi misafirine en özel porselen kahve fincanı ile servis yapardı.  

İyi yapılmış bir Türk kahvesinin üstü köpükle kaplı olur ve Türklerde en köpüklü fincan, misafire veya en yaşlı kişiye verilir. Kahvenin köpüklü olması için doğru boyutta bakır cezve seçilmesi gereklidir. Bu nedenle her Türk ailesinde 1 fincandan 4 fincan alabilecek boyuta kadar cezve takımları olur.


Kahvaltı terimi nereden gelmektedir?

İngilizlerdeki çay saati geleneği gibi, Türk kahvesinin içilmesi hususunda da bir zaman kavramı oluşmuştur. Genellikle sabah ve öğlen öğünleri arasında içilir. Türkçe günün ilk öğünü anlamına gelen ‘kahvaltı’ sözcüğü, kahve içimi öncesi (kahve altı) yenen şeyler demektir. Günlük hayatımızda Türk kahvesi; arkadaş sohbetlerine refakat eder, işlerin azaldığı saatlerde yorgunluğu alır, kız isteme meclislerinin vazgeçilmezidir, köpüksüz olması hoş karşılanmaz. Güzel bir hediye kutusuna konulmuş geleneksel bir kahve fincan seti her zaman en güzel geleneksel hediye seçeneklerinden biridir.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd

Efendi Kahve Seti kutusunun montajı

Kutuların verniklenme aşaması
Lazerle yapılmış logo uygulaması