Selçuklu Kahve Seti ´Antrasit´

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0651 
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu
Ambalaj Ölçüsü  30 x 21.5 x 8cm 
Ürünler   
- 'Selçuklu' motifli porselen tabak (2 adet) 
- Altın kulplu porselen fincan (2 adet) 
- 'Selçuklu' motifli su bardağı (2 adet)  

 

Selçuklu Kahve Seti Antrasit kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Selçuklu Kahve Seti Antrasit diğer Selçuklu kahve setlerimiz gibi iki kişilik kahve setidir. Genelde kahve setlerimizi iki kişilik tasarlıyoruz çünkü kahve içmek sohbetle, muhabbetle daha lezzetli olur. Günümüz insanı öyle gündelik koşturmacalar içinde kalıyor ki, insanların kendilerine ayırabildikleri dar zamanı en ‘kaliteli’ şekilde değerlendirmeyi istiyorlar. Hepimizin bu zaman içinde -becerebildiğimiz ölçüde- keyif yapmaya, kendimizi şımartmaya ihtiyacımız vardır. İşte Selçuklu Kahve Seti serisi tam da bunu sağlayan çok hoş bir settir. Kahve içmenin keyfini pekiştiren çok estetik bir üründür.  

Öncelikle motif olarak Selçuklu yıldızını seçmemizin sebebini anlatalım: Her şeyden önce çok estetik bir tasarımdır. Son dönemlerde birçok tasarımcıya ilham olmuştur. Bu sebeple gündelik hayatımızda farklı objelerde Selçuklu mimarisine dair birçok motif göze çarpmaktadır. Biz de hem yeniden eski popülerliğini kazanmış bu yıldızı kullanmak istedik, hem de 300 sene boyunca Anadolu’da Türk ve İslam düşünce ve yaşamına katkılarda bulunmuş Selçuklu medeniyetine atıfta bulunmayı arzu ettik.  

Son dönemde kahve fincan ve tabaklarının üzerinde çalıştığımız en önemli dekorlama metodu ‘kumlama’ tekniğidir. Selçuklu Kahve Setinde de motifler kumlanarak işlendi. Bu uygulama tamamen elle yapılır. Bu teknik ile porselen ve cam yüzeyler kum ile aşındırılır. Bu aşındırma ile yüzeyde istenilen motifler elde edilir. Kumlanan yüzeylerde 2 boyutlu bir derinlik oluşur. Bu uygulama, porselen yüzeyine yapılan geleneksel düz (boyut hisse vermeyen) desen uygulamalarından çok daha ‘klas’ bir görüntüye sahiptir. Motifler başta altın olmak üzere gümüş, bakır gibi değişik renklerle boyanarak harika görüntüler elde edilir. Kumlama ile porselen ve cam yüzeylere firma logolarını da işlemek mümkündür. Bu uygulama firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Bu sette biz farklı renk uygulama istedik. Her ne kadar en çok tercih edilen renk olan altın olsa da, değişik ihtiyaçlara cevap vermek adına altın haricinde 2 tane harika renk seçtik: Antrasit ve Bakır… Bu sette çok asil bir renk olan antrasiti seçtik ve rengine atfen sete Selçuklu Antrasit ismini verdik. Diğer 2 setimiz Selçuklu Gold ve Selçuklu Bakır’ı sitemizin Kahve bölümünde görebilirsiniz.  

Kahve yanında suyun ikram edilmesi konusunun önemi herkesçe malumdur. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır. Böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir. Yeri gelmişken eski bir Osmanlı adabından da bahsedelim: Eve bir misafir geldiği zaman; misafir aç ise suyu, tok ise kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa ev sahibi bunu çok ince bir üslupla anlar, hemen sofrayı kurar ve misafirin karnını doyururdu. Ev sahibi misafirine en özel porselen kahve fincanı ile servis yapardı. Setteki bulunan 2 adet kahve yanı su bardağı da aynı kumlama metodu ile işlenmiştir. Son derece zarif bir uygulama yapılan su bardakları kahve fincanlarına arkadaşlık ederler.  

Selçuklu Kahve Seti Antrasit’in kendisi gibi çok estetik el yapımı karton hediye kutusu vardır. Kutu mıknatıs kapaklıdır. Kapağındaki altın varak ile basılan motif ile kahve setinde uygulanan motif aynıdır. Bu birliktelik güzel bir uyum sergilemektedir. Kapağın boş kısımlarına firma logo uygulaması da yapılabilir. Bu alternatif birçok firmaya kendi kurumsal tanıtımlarını yapmak iyi bir fırsat sağlamaktadır. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Selçuklu Kahve Seti Antrasit çok güzel bir seçenektir.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd