Alaaddin Kahve Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0634
Ambalaj  Cilalı Ahşap Kutu 
Ambalaj Ölçüsü  37 x 19.5 x 10.5cm 
Ürünler   
- 'Selçuklu' motifli porselen tabak (2 adet) 
- Altın kulplu porselen fincan (2 adet) 
- Su bardağı (2 adet)  

 

Alaaddin Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

Alaaddin Kahve Seti iki kişilik kahve setidir. Genelde kahve setlerimizi iki kişilik tasarlıyoruz çünkü kahve içmek sohbetle, muhabbetle daha lezzetli olur. Genellikle fincanların yanına kahve yanı su bardağı koyuyoruz. Günümüz insanı öyle gündelik koşturmacalar içinde kalıyor ki, insanların kendilerine ayırabildikleri dar zamanı en ‘kaliteli’ şekilde değerlendirmeyi istiyorlar. Hepimizin bu zaman içinde -becerebildiğimiz ölçüde- keyif yapmaya, kendimizi şımartmaya ihtiyacımız vardır. İşte Şık Latife Kahve Seti serisi tam da bunu sağlayan çok hoş bir settir. Kahve içmenin keyfini pekiştiren çok estetik bir üründür.    

Son dönemde kahve fincan ve tabaklarının üzerinde çalıştığımız en önemli dekorlama metodu ‘kumlama’ tekniğidir. Alaaddin Kahve Seti’nde de motifler kumlanarak işlendi. Bu uygulama tamamen elle yapılır. Bu teknik ile porselen ve cam yüzeyler kum ile aşındırılır. Bu aşındırma ile yüzeyde istenilen motifler elde edilir. Kumlanan yüzeylerde 2 boyutlu bir derinlik oluşur. Bu uygulama, porselen yüzeyine yapılan geleneksel düz (boyut hisse vermeyen) desen uygulamalarından çok daha ‘klas’ bir görüntüye sahiptir. Motifler başta altın olmak üzere gümüş, bakır gibi değişik renklerle boyanarak harika görüntüler elde edilir. Kumlama ile porselen ve cam yüzeylere firma logolarını da işlemek mümkündür. Bu uygulama firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Bu sette en çok tercih edilen renk olan altını uyguladık.  

Kahve yanında suyun ikram edilmesi konusunun önemi herkesçe malumdur. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır. Böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir. Yeri gelmişken eski bir Osmanlı adabından da bahsedelim: Eve bir misafir geldiği zaman; misafir aç ise suyu, tok ise kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa ev sahibi bunu çok ince bir üslupla anlar, hemen sofrayı kurar ve misafirin karnını doyururdu. Ev sahibi misafirine en özel porselen kahve fincanı ile servis yapardı. Setteki bulunan 2 adet kahve yanı su bardağı da aynı kumlama metodu ile işlenmiştir. Son derece zarif bir uygulama yapılan su bardakları kahve fincanlarına arkadaşlık ederler.  

Alaaddin Kahve Seti’ni benzerlerinden ayıran en önemli özelliği hediye kutusudur. Setin hediye kutusu ahşaptır ve cilalanmıştır. Kutu adede bir mobilya kalitesindedir. Kutunun üzerine eskitme metal kabaralar çakılmıştır. Kabaralar kutuya nostaljik bir görünüm vermiştir. Kutunun içindeki sünger ürünlere tam bir koruma sağlamaktadır. Kutunun kapağına 3 boyutlu, altın eskitme ile boyanmış rölyef yapıştırılmıştır. Ahşap üzerine lazer uygulaması her zaman beğenilen bir uygulamadır. Firma logoları kutunun kapağına lazerle uygulanıp altın renge boyanabilir. Bu alternatif birçok firmaya kendi kurumsal tanıtımlarını yapmak iyi bir fırsat sağlamaktadır. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Alaaddin Kahve Seti çok prestijli bir seçenektir.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd