Şık Latife Kahve Seti

Diğer resimler için tıklayınız...

Ürün Talep Formu

 
 
 
Benzer ürünler için lütfen tıklayınız...

Ürün Detayları

Ürün Kodu  A0644
Ambalaj  Karton Hediye Kutusu
Ambalaj Ölçüsü  30 x 21.5 x 8cm 
Ürünler   
- Geleneksel motifli porselen tabak (2 adet)  
- Altın kulplu ve özel dekorlanmış porselen fincan (2 adet)  
- Özel dekorlanmış su bardağı (2 adet)   

 

 

Şık Latife Kahve Seti kurumsal firmalar için neden doğru bir hediye tercihidir?

"Türk kahvesi, oturup sohbet edecek insanların olduğu yerde güzeldir." demiş şair... Şık Latife Kahve Seti iki kişilik kahve setidir. Genelde kahve setlerimizi iki kişilik tasarlıyoruz çünkü kahve içmek sohbetle, muhabbetle daha lezzetli olur. Günümüz insanı öyle gündelik koşturmacalar içinde kalıyor ki, insanların kendilerine ayırabildikleri dar zamanı en ‘kaliteli’ şekilde değerlendirmeyi istiyorlar. Hepimizin bu zaman içinde -becerebildiğimiz ölçüde- keyif yapmaya, kendimizi şımartmaya ihtiyacımız vardır. İşte Şık Latife Kahve Seti serisi tam da bunu sağlayan çok hoş bir settir. Kahve içmenin keyfini pekiştiren çok estetik bir üründür.  

Şık Latife Kahve Seti’nin porselen fincan ve tabağı benzerlerinden farklıdır. Fincanı standart kahve fincanından bir nebze daha büyüktür. Daha hacimli fincan ile kahve severlere biraz da pozitif ayrımcılık yapmak istedik. Ve tabağı ovaldir. Böylece kahvenin yanına konulabilecek küçük çikolata, lokum veya kurabiyeye yer açmak istedik.  

Son dönemde kahve fincan ve tabaklarının üzerinde çalıştığımız en önemli dekorlama metodu ‘kumlama’ tekniğidir. Şık Latife Kahve Seti’nde de motifler kumlanarak işlendi. Bu uygulama tamamen elle yapılır. Bu teknik ile porselen ve cam yüzeyler kum ile aşındırılır. Bu aşındırma ile yüzeyde istenilen motifler elde edilir. Kumlanan yüzeylerde 2 boyutlu bir derinlik oluşur. Bu uygulama, porselen yüzeyine yapılan geleneksel düz (boyut hisse vermeyen) desen uygulamalarından çok daha ‘klas’ bir görüntüye sahiptir. Motifler başta altın olmak üzere gümüş, bakır gibi değişik renklerle boyanarak harika görüntüler elde edilir. Kumlama ile porselen ve cam yüzeylere firma logolarını da işlemek mümkündür. Bu uygulama firmalara kurumsal tanıtımlarında avantaj sağlıyor. Bu sette en çok tercih edilen renk olan altını uyguladık.  

Kahve yanında suyun ikram edilmesi konusunun önemi herkesçe malumdur. Kahve, yemek sonrası hazmı kolaylaştırıcı ve keyif verici olduğundan su, kahveden önce içilerek ağız temizliği yapılır. Böylece kahvenin tadı daha iyi alınabilir. Yeri gelmişken eski bir Osmanlı adabından da bahsedelim: Eve bir misafir geldiği zaman; misafir aç ise suyu, tok ise kahveyi alırdı. Eğer suyu almışsa ev sahibi bunu çok ince bir üslupla anlar, hemen sofrayı kurar ve misafirin karnını doyururdu. Ev sahibi misafirine en özel porselen kahve fincanı ile servis yapardı. Setteki bulunan 2 adet kahve yanı su bardağı da aynı kumlama metodu ile işlenmiştir. Son derece zarif bir uygulama yapılan su bardakları kahve fincanlarına arkadaşlık ederler.  

Şık Latife Kahve Seti’nin kendisi gibi çok estetik el yapımı karton hediye kutusu vardır. Kutu mıknatıs kapaklıdır. Kapağındaki altın varak ile basılan motif ile kahve setinde uygulanan motif aynıdır. Bu birliktelik güzel bir uyum sergilemektedir. Kapağın boş kısımlarına firma logo uygulaması da yapılabilir. Bu alternatif birçok firmaya kendi kurumsal tanıtımlarını yapmak iyi bir fırsat sağlamaktadır. Kurumsal hediye, etkinlik hediye, kurumsal tanıtım arayışında olan firmalara, Şık Latife Kahve Seti çok prestijli bir seçenektir.

Türk kahvesi, UNESCO tarafından ‘insanlık mirası’ olarak kabul edildi. 2013 yılında yapılan bir toplantıda Türk kahvesinin kültürel önemi ve özel hazırlama yöntemi nedeniyle bu unvana layık görüldü.

343c90a0-baa2-48f7-ab39-894ecfb8962d f0ccb41f-c831-46e0-8293-e832692ce89b d0cd955a-0310-4e20-8957-2f8e65c1f54f 5ccc0eec-2d8f-45f8-9909-5c32d3302abd